Haberler

Başardıklarımız bir ütopyaydı

Sunexpress CEO’su Jens Bischof, 30 yılda Türkiye’de bir ütopyayı gerçekleştirdiklerini söyledi. Bu yıl Antalya’ya 32 milyon turist taşıdıklarını kaydeden Bischof, “Bizim konseptimiz daha düşük ücretlerle daha fazla yolcu taşımaktı. Bunu 30 yılda başardık” dedi.

Sunexpress CEO’su Jens Bischof, 20 yıl önce Türkiye pazarına giriş yapan Fraport AG’nın “20.yıl Toplantısı” toplantısına katıldı. Türkiye Havacılık ve Turizm Sektöründeki Gelişmeler isimli panelde konuşan Bischof, Türkiye’de büyük bir başarıya imza attıklarını söyledi.

Mustafa Doğan

TÜRKİYE’DE BÜYÜK BİR BAŞARIYA İMZA ATTIK

Türkiye’de 2003 yılından önce belirli bir kısım insanın havayolu ile uçtuğuna dikkat çeken Bischof, “Türkiye’de ilk uçuşlar 1947 yılında başladı. 1960’lı yıllarda ise ilk jet motorlu uçuşlara star verildi. O dönemde belirli bir kısım havayolu taşımacılığını kullanabiliyordu. Sunexpress 1990 yıllında ilk ticari seferlerine başladı. Bizim konseptimiz daha düşük ücretlerle daha fazla yolcu taşımaktı. Bunu 30 yılda başardık. Bu yıl 32 milyon insanı Antalya’ya taşıdık. Bu bir ütopyaydı” diye konuştu.

SUNEXPRESS BU YIL SES GETİRECEK

Sunexpress’in bu başarısıyla Türkiye’ye değer kattıklarını sözlerine ekleyen Sunexpress CEO’su Jens Bischof, “Fraport ile yaptığımız sistem ortaklığıyla yapboz parçalarını birleştirip Antalya’ya gelen müşterilerimizi daha rahat bir deyenim sağladık. Fraport yatırım yapmayı sürdürecek. Bizim de yatırımlarımız havalanlarının genişletmesini sağlamak olacak.

ANTALYA’DAKİ YATIRIMLARIMIZI ARTIRACAĞIZ

Antalya’daki hangarımızı genişletmeyi hedefliyoruz. Yapacağımız yatırımlarla bu yıl ses getirmeyi planlıyoruz. Bu yatırımlar istihdama da katkı sağlayacak. Son olarak yarı Alman sermayeli bir şirketin Alman yöneticisi olarak Türkiye’de bulunmaktan gurur duyuyorum. Türk-Alman işbirliği beni son derece mutlu ediyor. Başarılarımız devam edecek.”

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kapalı