Haberler

SunExpress CEO’sundan Boeing 737 MAX çıkışı; Uçağa güveniyoruz

SunExpress CEO’su Jens Bischof, tüm dünyada yere indirilen ve ne zaman tekrar gökyüzü ile buluşacağı belli olmayan Boeing'in sorunlu modeli 737 MAX'e güvendiklerini söyledi.

SunExpress CEO’su Jens Bischof, tüm dünyada yere indirilen ve ne zaman tekrar gökyüzü ile buluşacağı belli olmayan Boeing’in sorunlu modeli 737 MAX’e güvendiklerini söyledi. 2019 yılı verilerinin açıklandığı toplantıda gazetecilerin sorularını yanıtlayan Bischof, 737 MAX’e güvendiklerini, Dubai Airshow’da verdikleri taahhütlerin arkasında olduğunu dile getirdi.

SunExpress Genel Müdür Yardımcısı Ahmet Çalışkan ve SunExpress Almanya Genel Müdür Yardımcısı Alper Özen de Bischof’a teşekkür plaketi takdim etti.
SunExpress Genel Müdür Yardımcısı Ahmet Çalışkan ve SunExpress Almanya Genel Müdür Yardımcısı Alper Özen de Bischof’a teşekkür plaketi takdim etti.

737 MAX’E GÜVENİYORUZ, ARKASINDAYIZ

30. yılını geride bırakan SunExpress’in bu güne kadar sadece Boeing üretimi uçaklarla faaliyetlerini sürdüğüne dikkat çeken Bischof, “Elbette çok ciddi bir türbülans var bu model ile ilgili. Ama stratejik olarak baktığımızda biz uçaklarımızı 15-20 yıllık dönemler için alıyoruz. Dolayısıyla SunExpress hala bu taahhüdünün arkasında. Bu doğrultuda Dubai’de 10 adet yeni sipariş verildi. Boeing ve yolcularımız için şunu söylüyoruz; biz gerçekten bu modele inanıyoruz. Çok etkin, verimli ve en güvenli uçaklardan biri dünyada. Çünkü ekonomik ve ekolojik faydalar sunuyor. Yakıt tüketimi 737 NG’ye göre yüzde 15 daha az. Evet zorluklar var ama faydalarını göreceğiz. 737 Max’ın menzili yüksek olduğu için yeni destinasyonlar da düşünebileceğiz” diye konuştu.

SunExpress, art arda üçüncü kez tarihinin en yüksek gelirini yakalayarak, 2019’u rekorla kapattı
SunExpress, art arda üçüncü kez tarihinin en yüksek gelirini yakalayarak, 2019’u rekorla kapattı

AIRBUS’IN BİZE VERECEĞİ UÇAĞI YOK

Airbus’a geçmeyi düşünmediklerini de kaydeden Bischof, “Bugün Airbus’a geçmeye karar versek bile Airbus’ın bize vereceği bir uçağı yok” ifadelerini kullandı. Dar gövdeli uçaklarla devam edeceklerinin altını da çizen Bischof geniş gövde uçak alımı yapmayacaklarını sözlerine ekledi.

SABİHA GÖKÇEN’DEKİ SLOT KISITLAMASI BİZİ ETKİLEMEZ

İstanbul Havalimanı’nın mükemmel bir havalimanı olduğunu vurgulayan SunExpress CEO’su Jens Bischof, “Harika bir havalimanındayız. Türkiye için mükemmel bir anıt. Ülke ekonomisi için bu havalimanı çok önemli. Ancak biz operasyonlarımızı Sabiha Gökçen, İzmir ve Antalya’dan yürütüyoruz. Antalya’daki yatırımlarımız devam edecek” dedi. Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü’nün İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanı için aldığı slot kısıtlamasını da değerlendiren Bischof, “Slot kısıtlaması şuan için bir sorun teşkil etmiyor. İkinci pistin açılıp açılmaması operasyonlarımızı etkilemez ama ikinci pistin acilen açılması gerekiyor. Pist ve slot meselesi şu noktada bizim için çok büyük bir sorun teşkil etmiyor. Tabii ikinci piste acilen ihtiyaç var Sabiha Gökçen’deki büyümeyi artırabilmek için. İkinci pist bizim de esnek olmamızı sağlayacak. Ama pazardaki gelişmeyi görmek lazım. Bizim operasyon merkezlerimiz söylediğim noktalara(Antalya-İzmir) odaklanıyor. Ama Sabiha Gökçen’deki büyüme fırsatlarından da faydalanıyor olacağız” dedi.

kaynak: havahaber.com

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kapalı